Droga do miłości własnej: Niezbędny składnik dobrego samopoczucia psychicznego

Kobiety często są wypychane przez społeczeństwo do roli opiekunek, terapeutek i opiekunek rodzinnego ogniska domowego. Wielu z nas słyszało nawet, że aby zachować pokój, powinniśmy regularnie tłumić się i rezygnować z naszych zainteresowań i postaw. Jest to jednak gwarantowany sposób na utratę miłości własnej, która jest tak ważna dla każdego z nas. Jak więc chcesz ją znaleźć? I jak to w takim razie praktykować?

Kiedy zatrzymasz się i pomyślisz przez chwilę, co lub kto jest najważniejszą rzeczą w Twoim życiu? Czy to Twoje dzieci? Partner? Dom? Zwierzak domowy? Pewnie będzie tego sporo, ale rzadko stawiamy siebie na pierwszym miejscu. A to duży błąd!

Jak mówią, jeśli kobieta jest szczęśliwa (i dotyczy to także matek małych dzieci), szczęśliwy jest cały związek i dom. Aby jednak tak się stało, nie możemy stawiać siebie na ostatnim miejscu i czekać, aż ktoś inny zamiast nas uświadomi sobie naszą wartość.

To prawda, może na początku będzie trochę niewygodnie. Wielu może nawet zacząć cię krytykować i podejrzewać o egocentryzm i nagłą złożoność. Ale dobrze jest wiedzieć, że ci, którym naprawdę zależy na Tobie i Twoim dobrym samopoczuciu, nigdy nie będą Cię winić za Twoją podróż do lepszego siebie i lepszego życia. (To, co wywnioskowasz z tych informacji, zależy wyłącznie od Ciebie.)

Dlaczego miłość własna jest tak ważna dla kobiet? A co z nią?

Znaczenie miłości własnej w życiu każdej kobiety

Miłość do siebie to transformacyjna ścieżka, która ma ogromną moc w trosce o zdrowie psychiczne i ogólne samopoczucie. W świecie, który często kładzie nacisk na doskonałość i zewnętrzną walidację, kobiety muszą kultywować głębokie poczucie miłości własnej i własnej tożsamości. Wszyscy musimy poradzić sobie z nierealistycznymi standardami piękna, które narzuca nam społeczeństwo. Dodatkowo media społecznościowe i telewizja pozwalają nam być narażeni na problematyczne wzorce 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jednak życie to nie reklama, która ma za kulisami wizażystkę i stylistkę, doskonałe oświetlenie, scenariusz i photoshop na planie. Zatem nie ma nic złego w tym, że istniejemy z pewnymi niedoskonałościami.

Miłość własna może nam zaoferować:

  • Akceptacja rzeczywistości i autentyczności
  • Pewność siebie
  • Rozwój osobisty
  • Lepsze zdefiniowanie granic osobistych
  • Zdrowe relacje
  • Wyciszanie negatywnego wewnętrznego dialogu
  • Brak porównania z innymi

Jak pokochać siebie: wypróbuj te wskazówki

Z jednej strony może to brzmieć miło, ale jak zastosować tę miłość do siebie w codziennej praktyce? Zwłaszcza, gdy masz problem z czasem, finansami lub innymi ważnymi dziedzinami życia?

PRZESTAŃ porównywać

stop srovnávání

Jesteśmy wychowywani w duchu rywalizacji, więc porównywanie się z innymi jest czymś naturalnym. Może to być jednak niebezpieczne. Nie ma sensu porównywać się z kimkolwiek innym na tej planecie, ponieważ jesteś tylko jeden i nikt nie jest taki jak ty. Raczej skup się na sobie i swojej podróży. Przekonasz się, że ten nawyk przyniesie Ci nieoczekiwaną ilość wolności.

Opinia innych nie jest aż tak istotna

Podobnie, nie przejmuj się tym, co społeczeństwo myśli lub czego od ciebie oczekuje. Nie możesz uszczęśliwić wszystkich, więc jest to strata czasu i tylko spowolni Cię na drodze do bycia sobą.

Popełnianie błędów jest normalne

je normální dělat chyby

Od najmłodszych lat wielokrotnie powtarzano nam, że „nikt nie jest doskonały, każdy popełnia błędy”. Jednak im jesteś starszy, tym większą presję odczuwasz, aby nigdy nie zawieść. Daj sobie trochę wolności! Popełniaj błędy, aby móc się na nich uczyć i rozwijać. Zaakceptuj swoją przeszłość. Ciągle się zmieniasz i rozwijasz, od tego, kim byłeś kiedyś, do tego, kim jesteś dzisiaj i kim będziesz. Zapomnij więc o tym głosie w swojej głowie, który mówi Ci, że musisz być doskonały. Popełniaj błędy – mnóstwo błędów! Lekcje, które zdobędziesz, są bezcenne.

Wartość człowieka nie zależy od wyglądu

To jest kluczowe! Tak wiele rzeczy na świecie chce cię odwrócić od tej potężnej prawdy. Czasami nawet twój uwewnętrzniony seksizm potwierdza twoje myśli o nieadekwatności. Jesteś wartościowy ze względu na to, kim jesteś, a nie ze względu na swoje ciało. Noś więc to, w czym czujesz się dobrze. Niezależnie od tego, czy jest to coś odkrywczego i wydętego, czy też trochę, noś to, co sprawia, że ​​czujesz się pewnie, komfortowo i szczęśliwie.

Toksyczni ludzie mogą odejść

toxičtí lidé mohou odejít

Nie każdy bierze odpowiedzialność za energię, którą wysyła w świat. Jeśli jest ktoś, kto wnosi toksyczność do Twojego życia i nie chce wziąć za to odpowiedzialności, może to oznaczać, że musisz się od tej osoby oddalić. Nie bój się to zrobić. To wyzwalające, choć może być bolesne.

Jaką formę miłości własnej praktykujesz?

Dodaj komentarz