Styl lat 90-tych. niech: Wypróbuj modny makijaż i fryzury!

Wielu z nas patrzy na lata dziewięćdziesiąte z pewną nostalgią. W końcu jest to czas, w którym wielu z nas urodziło się lub przeżyło najlepszy okres w swoim życiu! 90. lata w Czechach naznaczone były nowo nabytą wolnością i możliwościami, o których często nawet nie marzyli nasi rodzice i dziadkowie. Dodatkowo w ciągu ostatnich kilku miesięcy makijaż i fryzury z lat 90. były powszechne zarówno na ulicach, jak i w mediach społecznościowych. Chcesz przypomnieć sobie trendy tej dekady? Więc zróbmy to!

Trendy wciąż powracają. Teraz natrafiamy na to, co było powszechnie noszone w latach 90-tych. lata. Warto zaznaczyć, że popularność tej dekady wśród młodszego pokolenia w dużej mierze napędzana jest kultowymi serialami i filmami, powszechnie dostępnymi w różnych serwisach streamingowych.

Trendowi temu sprzeciwiają się także sieci handlowe, które w ostatnich latach oferują ubrania inspirowane latami dziewięćdziesiątymi oraz portale społecznościowe, gdzie w ostatnich miesiącach króluje np. seksowny wygląd Pameli Anderson. To także jest popularne od dłuższego czasu mikado, które większość z nas nosiła w przedszkolu i które będzie pasować nawet dojrzałym kobietom.

Jak więc uzyskać estetykę lat 90. wlecieć do twojego życia?

Makijaż z lat dziewięćdziesiątych

Mroźne, promienne cienie do powiek

mrazivě zářivé oční stíny

Gdyby miała 90 lat. przez lata jakaś paleta barw, potem był opalizujący liliowy i matowe srebro. Makijaż oczu najlepiej uzupełnić bardziej błyszczącą i promienną skórą oraz przezroczystym lub delikatnie różowym błyszczykiem. Dzięki temu jasne, odblaskowe róże, bzy i błękity będą wyglądać zabawnie i swobodnie w porównaniu z resztą makijażu, a nie surowo i surowo.

Wskazówka: Najlepszy makijaż na studniówkę

Brązowa szminka

hnědá rtěnka

Jeśli cokolwiek było prawdziwym trendem lat dziewięćdziesiątych, to z pewnością była to brązowa szminka, którą nosiło wiele głównych bohaterek filmów i seriali. Trzeba jednak dodać, że nie wszystkie odcienie brązu będą Ci odpowiadać. Technicznie rzecz biorąc, przypomina czerwoną szminkę. Będziesz musiał porównać w sklepie różne odcienie i głębokości, z których ostatecznie spodoba ci się jeden lub dwa na sobie. W przypadku brązowej szminki dopuszczalne jest również obramowanie ust pasującym brązowym konturem.

Linie oczu

W latach dziewięćdziesiątych noszono zarówno czarną linię, jak i jej różne odcienie kolorystyczne (niebieski, fioletowy, srebrny…). Kreska może być cienka i ledwo widoczna, ale można się nią trochę pobawić.

oční linky

Wszędzie blask

Trudno powiedzieć, jak było w Twoim przypadku, ale jako dzieci bardzo podobał nam się brokatowy, żelowy makijaż ciała, jaki miały nasze starsze kuzynki. Dziś ten trend powraca w wielkim stylu. (Chociaż większość kobiet jest bardziej skłonna do zbliżenia się do lśniącej skóry głównego męskiego bohatera Zmierzchu.) Obecnie na rynku dostępna jest niezliczona ilość brokatowych żeli do włosów, brokatowych perfum do ciała, sztyftów i wielu innych produktów, które można nakładać również na obojczyki i inne części ciała, na które chcesz zwrócić uwagę.

Przebarwione brwi

Tendencja ta przyjęła się w latach 90. lat za granicą i w naszym kraju nie widywano go zbyt często. Ale jeśli się odważysz, możesz rozjaśnić brwi. Jeśli Ci się to nie podoba, na szczęście kolor brwi można szybko przywrócić do pierwotnej formy. (Nawet jeśli tymczasowo używasz innego koloru lub produktu kosmetycznego.) Jeżeli nie odważysz się na użycie nadtlenku, możesz rozważyć nałożenie na brwi korektora w kremie.

Fryzury inspirowane latami dziewięćdziesiątymi

Na Rachel

Któż nie zna postaci Rachel z serialu Przyjaciele? A Jennifer Aniston czasami nawet dzisiaj nosi podobną fryzurę. Wystarczy skrócić włosy, przedzielić je na środku i delikatnie przyciąć końcówki pasm wzdłuż twarzy i praktycznie gotowe.

Klipy motylkowe

Kto nie pamięta muszek, które nosiła prawie każda mała dziewczynka w przedszkolu i szkole podstawowej? Nie trzeba jednak trzymać się ściśle tego, że muszki mają ten sam kolor. Następnie możesz w ten sposób umieścić loki we włosach lub wykorzystać je do stworzenia zwykłego kucyka.

Krepownik

Każdy, kto miał w domu maszynę do naleśników, był wielką gwiazdą. Włosy nie muszą być karbowane na całej powierzchni. Wystarczy, jeśli dopasujesz w ten sposób kilka powiewających pasm wzdłuż twarzy.

Jaki trend z lat dziewięćdziesiątych był Twoim ulubionym?

Dodaj komentarz