15 fryzur mikado – olśnij długimi, krótkimi lub przyciętymi!

Fryzura mikado jest w ostatnich latach bardzo popularna. Głównie dlatego, że jest praktyczny, można go regulować na wiele sposobów i ma prostą konserwację. I wreszcie, mogą go wybrać kobiety w każdym wieku i o każdym kształcie twarzy. Którą z istniejących fryzur możesz wypróbować?

Fryzura kulkowa z pewnością nie musi być zbyt bogate. Zwolenniczkom minimalizmu i elegancji często udaje się wydobyć klasykę, która nie krzyczy światu, że ostatnie kilka godzin spędziłaś na fotelu fryzjerskim próbując stworzyć dla Ciebie bujną fryzurę.

Jednak, co zaskakujące, przycięte mikado nie jest wyborem numer jeden dla wielu kobiet. To trochę szkoda, bo ta fryzura może zaoferować o wiele więcej wszechstronności, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Ale jest całkiem możliwe, że po prostu brakuje Ci inspiracji na mikado , dlatego poniżej przyjrzymy się wszystkim, co możesz wypróbować.

Stopniowo wycinaj mikado

https://pin.it/5HWL6F8

Jeśli szukasz mikado do delikatnych włosów, pokochasz tę fryzurę. Sukcesem będzie stopniowe strzyżenie włosów w mikado, które dodatkowo lekko spulchnisz i dodasz jeszcze kilka kontrastowych kolorów tworzących ruch we włosach.

Krótkie mikado

https://pin.it/5bkvABv

Nie musisz się nawet opierać krótkiemu mikadowi, który będzie pasował nawet starszym kobietom. Możesz mieć włosy ścięte blisko ramion, a jeśli zrobisz też boba, nie zabraknie Ci odpowiedniej oprawy twarzy. Ta fryzura będzie wyglądać jeszcze lepiej, jeśli włosy nie będą całkowicie proste.

Mikado z grzywką

https://pin.it/11ym0PA

Chcesz nosić fryzurę w stylu francuskim? W takim wypadku zaopatrz się jak najszybciej w mikado z grzywką sięgającą brwi. Jeżeli nie podoba Ci się gęsta powierzchnia włosów na twarzy, możesz też zrobić tzw. „kurtynę”, czyli podzielić włosy na środku na dwie połowy, które zakręcisz po obu stronach twarzy .

Przeczytaj: Najlepsza pielęgnacja brwi

Mikado o połowie długości

https://pin.it/1py1AX8

Jeśli nie masz odwagi nosić bardzo krótkich włosów, wypróbuj półdługie mikado, które w razie potrzeby można wykorzystać do stworzenia bardziej eleganckiej fryzury. Aby włosy nie wyglądały na matowe i nie pokazywały ruchu, rozwiewaj je szczotką na zewnątrz. Ponadto, korzystając z suszarki do włosów z technologią jonizacji, należy unikać nadmiernego elektryzacja włosów .

Krótkie mikado w kształcie podkowy

https://pin.it/3VEBXuM

Mikado w kształcie podkowy może nie wyglądać automatycznie jak to, co nosiła kiedyś Victoria Beckham. Będzie Ci odpowiadać także znacznie łagodniejsza fryzura w kierunku twarzy. Eleganckie będą wyglądać także włosy na szpilce, które wyglądają bardzo kobieco.

Prosto dmuchane mikado

https://pin.it/7ebjFYB

Bardzo modny jest także klasyk, czyli proste, ale idealnie zaokrąglone mikado, które mogą nosić kobiety w każdym wieku. Dodatkowo, jeśli przeczeszesz włosy na środku z przodu, a następnie zakręcisz kosmyki po obu stronach twarzy, nagle powstanie ciekawe złudzenie optyczne, które doda włosom objętości.

Mikado o połowie długości

https://pin.it/5vlmgg5

To świetny kompromis pomiędzy długimi i krótszymi włosami, który pozwala również na tworzenie innych fryzur. Kobietom też może się to spodobać klimakterium, bo nie odbierze im to powagi, ale jednocześnie będzie wyglądać szykownie i modnie. Ponadto tego typu fryzura z przedziałkiem pośrodku wymaga minimalnej konserwacji.

Mikado balejażowe

Kto nie przepada za jednolitym kolorem włosów, z pewnością nie pogardzi mikaadem balayage, który łączy w sobie kilka kontrastujących odcieni na włosach. Zaletą tego typu zabiegów jest to, że zakręcając włosy lub robiąc z nich konkretną fryzurę, uzyskamy ciekawe optycznie wrażenie.

Włoski Mikado

https://pin.it/iWKcwci

Bądź codzienną femme fatale. Z włoskim mikado możesz to łatwo zrobić! Ten Mikado nie żartuje. Jest prosty, krótko przycięty, przedzielony i całkowicie trzeźwy. Dzięki odpowiednio dobranym minimalistycznym dodatkom sprawi, że będziesz kobietą tajemniczą, stylową i seksowną.

Krótsze mikado dla dojrzałych kobiet

https://pin.it/61RWvwU

Jak widać miką nie musisz się martwić nawet jeśli już coś zrobiłeś. Krótsze mikado do uszu, które ma rąbek i jest lekko wydmuchany, wygląda świetnie w każdym wieku.

Asymetryczne mikado z grzywką

https://pin.it/6mUvgPe

Oprócz tego, że nie wstydzisz się swoich siwych włosów, nie musisz rezygnować z odrobiny zabawy. Odpowiednia będzie również fryzura, która łączy w sobie kilka specyficznych elementów włosów, np. strzyżenie włosów w kolce po bokach twarzy i grzywkę.

Krótkie kolorowe mikado

I na koniec, jaskrawe mikado z grzywką, które ma praktyczną długość do ucha, na pewno Ci nie zaszkodzi. Więc nie bój się spróbować!

Dodaj komentarz