Fryzury na studniówkę: 8 inspirujących wskazówek na fryzurę na imprezę

Studniówka to duże wydarzenie towarzyskie, na którym większość z nas chce się cieszyć. Ale niewielu z nas rodzi się jako utalentowani fryzjerzy, więc możesz mieć problem z wymyśleniem fajnej fryzury na studniówkę, która wyglądałaby ciekawie, ale jednocześnie nie była zbyt wymagająca. Jakie proste fryzury na studniówkę możesz wypróbować?

Podczas balu chcemy na co najmniej kilka godzin stać się Kopciuszkiem, który ubierze się w piękną suknię, poprawi fryzurę i zadba o makijaż . Być może każda kobieta chce dobrze wyglądać i otrzymać więcej niż jedno zdumione spojrzenie.

Podczas gdy wiele z nas radzi sobie z ubraniami i makijażem, fryzura nie jest taka łatwa. Niektóre kobiety zabierają się za to zlecając wykonanie fryzury w specjalistycznym salonie, który następnie odpowiednio wyceni ich pracę. Ale co, jeśli nie masz na to wolnych środków? Ewentualnie, czy jesteś zainteresowany poprawą swoich umiejętności, ale obawiasz się, że brak doświadczenia doprowadzi do katastrofy?

W takim przypadku wypróbuj jeden z tych samouczków.

Kok z plecionym warkoczem

Dokładnie rozczesz włosy i zapnij warkocz z jednej strony (lub z obu) na czubku głowy i zabezpiecz przezroczystą gumką. Następnie zrób nisko osadzony, może nawet trochę rozczochrany kok, który zabezpieczysz wsuwkami. Następnie owiń go warkoczem, który również zabezpiecz szpilkami.

Pleciony warkocz wokół głowy

W czasach, gdy króluje fryzura na studniówkę Wednesday Addams, nie musisz się martwić, że będziesz wyglądać jak Marfuška. Możesz to zrobić, zaplatając dwa warkocze po bokach głowy, które następnie owijasz i przyczepiasz do lufy za pomocą szpilek. Jeśli twoje włosy są za krótkie, nie bój się używać treski w tym samym kolorze co twoje włosy.

Hollywoodzkie fale

Hollywoodzkie fale na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo prosto, ale prawidłowa technika ich wykonania jest niezbędna. Jeśli nie masz czasu, możesz użyć szerszej lokówki. Skręć poszczególne pasma do wewnątrz i na zewnątrz w zygzakowaty wzór (co sprawi, że uzyskana fryzura będzie bardziej plastyczna). Po skręceniu zwiń pasmo włosów w rulon i przymocuj je do głowy wsuwką (aż do całkowitego ostygnięcia). Następnie dokładnie rozczesz włosy grzebieniem i dokładnie je pomaluj.

Do baletnicy

Romantyczne dusze mogą również spróbować fryzury baletnicy, która wymaga odpowiednio dużego pączka i kilku wsuwek. Jako bonus do dekoracji możesz użyć również kokardki, którą owijasz po skończeniu klasycznego koka.

Warkocz rybny trochę inaczej

Nawet dobrze spleciony warkocz rybny wygląda bardzo reprezentacyjnie. Wystarczy dobrze rozczesać włosy, a następnie związać je gumką. Zrób oczko na środku włosów nad gumką i pociągnij kucyk do środka. Następnie zrób warkocz rybny z reszty włosów i to wszystko. Jeśli chcesz, nadal możesz przeciągnąć dolną część warkocza przez oryginalny otwór, gdzie możesz go przymocować szpilkami. Wtedy będziesz miał bułkę rybną.

lata 60

Fryzura retro z lat 60. też nigdy nie zaszkodzi. Dokładnie rozczesz włosy i pozostaw pasma wokół twarzy na miejscu. Następnie przeciągnij włosy na środku przedziałka (tak, aby przedziałek w ogóle nie był widoczny za pasmami wokół twarzy). Włosy układasz w zygzak po obu stronach twarzy, gdzie spinasz je wsuwką, dzięki czemu uzyskasz efekt gęstych włosów bez przedziałka. Z tyłu unieś lekko włosy i zrób średnio wysoki kucyk.

Obszerny kucyk

Młodsze kobiety mogą chcieć wyglądać jak piosenkarka Ariana Grande, która słynie z gęstego kucyka. Wystarczy zrobić dwa kucyki jeden pod drugim, aby dolny nie był tak widoczny. Alternatywnie możesz też pomóc sobie sztucznymi kosmykami, które są częstym elementem wyposażenia wielu celebrytek.

Rozpuszczone włosy z dodatkami

Dla tych, którzy czują, że nic z powyższych nie jest tym, czym jest, wciąż mogą sięgnąć po akcesoria, do których należą ozdobne spinki do włosów, zdobione opaski na głowę, zdobione treski, ozdobne grzebienie i łańcuszki i tym podobne. Z tym też może zrobić świetne show, więc nie musisz nic robić z samymi włosami.

Sama układasz fryzurę na studniówkę, czy wolisz, żeby zajął się Tobą doświadczony fryzjer?

 

Dodaj komentarz