Pierwsze oznaki ciąży: Jak rozpoznać, że jesteś w ciąży?

Kobiety inaczej podchodzą do ciąży. Podczas gdy jedna grupa nie może się doczekać powitania na świecie nowej osoby, druga stara się jej unikać. W obu przypadkach warto wiedzieć, jak rozpoznać pierwsze oznaki ciąży.

Ciąża wielu kobiet wiąże się z brakiem miesiączki i dziwnym gustem. Ale prawda jest taka, że w twoim życiu może wydarzyć się znacznie więcej. Ponadto niektóre objawy ciąży są dość nietypowe i mogą Cię zaskoczyć. (Dobrym przykładem jest przeziębienie, które sprawia, że myślisz, że po prostu masz przeziębienie).

Z tego powodu powinieneś znać zarówno powszechne, jak i mniej omawiane objawy ciąży, które motywują Cię do wykonania testu ciążowego. To, jak postąpi, pozostawimy wam.

Znane objawy ciąży

Jak już wspomniano we wstępie, jednym z dobrze znanych objawów ciąży jest brak miesiączki. Oczywiście nie każda kobieta tak naprawdę na początku tęskni za okresem. Na przykład może pojawić się tylko słabsze zabarwienie, które ustaje wkrótce po jego rozpoczęciu. Problem mogą mieć również kobiety, które mają nieregularne miesiączki.

Może również pojawić się:

  • Tkliwość piersi
  • Nudności bez wymiotów
  • Zwiększona potrzeba oddawania moczu
  • Zmęczenie

Ponieważ jednak wrażliwe piersi, nudności i zmęczenie mogą być również objawami zbliżającej się miesiączki lub innych problemów (w tym infekcji dróg moczowych), nie można polegać wyłącznie na tych objawach. Ale jeśli jest ich więcej razem, zwykle w jakiś sposób wskazuje to na ciążę.

Co jeszcze może się pojawić?

Objawy ciąży są naprawdę różnorodne, więc można spróbować rozpoznać ją po innych, stosunkowo częstych objawach.

Jest ich częścią:

  • Nagłe wahania nastroju
  • Uczucie rozdętego żołądka
  • Słaby skurcz w dolnej części brzucha
  • Zaparcie
  • Niechęć do niektórych pokarmów i napojów lub podejrzenie zmiany preferencji smakowych
  • Zatkany nos i katar

Zatkany nos i katar mogą być dla wielu kobiet mylącymi objawami, ponieważ zwykle nie są omawiane w związku z ciążą. Dodaj nudności i zmęczenie, a możesz pomyśleć, że to tylko przeziębienie lub grypa.

Wiele kobiet rozpoznaje ciążę również po tym, że znacznie zmienia się ich zmysł węchu. Mogą ostrzej wyczuć zapach mięsa, zepsutego jedzenia i tym podobnych. To znowu może przyczynić się do nieprzyjemnego uczucia mdłości. Inne kobiety doświadczają zgagi, przybrania na wadze i tzw. rozjaśnienia, kiedy wzmożony przepływ krwi poprawia wygląd skóry twarzy. (Ale to nie jest reguła, wiele kobiet powie, że w ciąży wyglądały bez przesady najgorzej w życiu. Jest to więc sprawa bardzo indywidualna).

Jak to potwierdzić?

Jeśli podejrzewasz, że możesz być w ciąży, poczekaj do spodziewanej daty miesiączki i wykonaj test ciążowy. Można go znaleźć w prawie każdej drogerii i aptece. Nie zapominaj, że pozytywny wynik jest również wtedy, gdy na teście pojawi się tylko słaba druga kreska.

Następnie wskazane jest, aby zadzwonić do swojego ginekologa i umówić się z nim na badanie. W jego trakcie odbędzie się badanie, na podstawie którego można potwierdzić ciążę. Wycieczka zwykle zawiera pytanie o twoje plany. (Niektóre kobiety chcą dotrzymać ciąży, inne nie. Lekarz musi to wiedzieć, aby wystawić Ci kartę ciąży lub zalecić inny zabieg.)

Wiele kobiet jest tym faktem zaskoczonych i czuje, że personel medyczny zachowuje się dziwnie, ale jest to naprawdę normalne iz pewnością nie oznacza, że lekarz popycha cię do jednej z tych opcji. (Jeśli tak, lub jeśli ma nieodpowiednie notatki, warto zastanowić się, czy nie czas zmienić lekarza.)

Co jeszcze warto wiedzieć?

Czasami kobiety są w ciąży i mogą zauważyć na sobie pierwsze objawy ciąży, ale zarodek z jakiegoś powodu nie rozwija się. Dlatego organizm może go wyeliminować wraz z kolejną miesiączką. W takim momencie możesz nawet nie wiedzieć, że jesteś w ciąży, tylko że twój okres może być nieco cięższy niż zwykle. Ze względu na możliwość przedwczesnego poronienia zaleca się również, aby poczekać do 12-go z ogłoszeniem ciąży innym osobom. co tydzień.

Po jakich objawach rozpoznałyście ciążę?

Źródła informacji

https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/getting-pregnant/in-depth/symptoms-of-pregnancy/art-20043853 – Symptomy ciąży (angielski)

https://www.healthline.com/health/pregnancy/early-symptoms-timeline – 15 objawów ciąży (angielski)

https://www.webmd.com/baby/guide/pregnancy-am-i-pregnant – 10 objawów ciąży (angielski)

Dodaj komentarz