Jak zrobić makijaż ślubny: Procedura krok po kroku

Dla wielu kobiet ślub to wielki dzień, którego doświadczają tylko raz w życiu. Z tego powodu stara się, aby wszystko było absolutnie idealne. Zanim jednak pójdziesz na testowanie swojej ślubnej fryzury, nie zapomnij o delikatnym makijażu ślubnym, który przetrwa zarówno emocjonalne „TAK”, jak i późniejszą uroczystość.

Wszystkie kobiety chcą być lubiane, zwłaszcza gdy czeka je wielki dzień, w którym zostaną żoną ukochanego partnera. Ponieważ pan młody, goście weselni i obiektyw aparatu fotografa są zorientowane na pannę młodą, zrozumiałe jest, że chcesz mieć pewność, że będziesz wyglądać jak z magazynu, a twój makijaż trochę się utrzyma.

Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z makijażem ślubnym dla blondynki, czy dla brązowych oczu, poniżej skupimy się na wszystkim, czego możesz spróbować. (A także o czym zdecydowanie nie należy zapominać.)

Zdecydowanie tego potrzebujesz

makijaż ślubny

Jak na pewno wiesz ze swojego doświadczenia, nie każdy makijaż jest na tyle trwały, aby wytrzymać w idealnym stanie przez cały dzień. Dlatego niezwykle ważne jest, aby zastanowić się, z czym dokładnie Ty lub Twój wizażysta będziecie pracować.

Każda panna młoda potrzebuje:

  • Wysokiej jakości i trwały makijaż z korektorem (który wytrzyma łzy, upał i sympatię członków rodziny i przyjaciół)
  • Baza cieni do powiek
  • Wodoodporny tusz do rzęs (o czym mówimy, wiele kobiet nosi na weselu odrobinę tuszu do rzęs)
  • Płynna szminka o wyjątkowo długiej trwałości (która poradzi sobie z pocałunkiem małżeńskim bez poplamionej wargi pana młodego, tostu i późniejszej uczty)

Wszystkie te niezbędne kosmetyki kosztują kilka koron, więc zdecydowanie warto w nie zainwestować. Jeśli chodzi o pomadki w płynie, będą wymagały niewielkich poprawek w ciągu dnia, ale wiele z nich wygląda przyzwoicie przez kilka godzin.

Kto mówił o klasycznym makijażu?

ślubny makijaż

Każda panna młoda ma inną osobowość, dlatego też makijaż ślubny nie powinien być ujednolicony. (Z tego samego powodu nie zmuszaj się do robienia czegoś, w czym nie czujesz się komfortowo). Jeśli sytuacja tego wymaga i masz do tego wystarczające umiejętności, możesz również wykonać własny makijaż na wesele. Wizażystka nie jest tak naprawdę konieczna.

Przepych

Jeśli lubisz hollywoodzki styl, stać Cię na prawdziwy makijaż Glamour, w skład którego wchodzą: makijaż całej twarzy, konturowanie, precyzyjnie dopasowane brwi, rozświetlacz, pogrubione (np. szampańskie) cienie do powiek i mocniejsze sztuczne rzęsy. W tym przypadku jednak pozostaw usta w ich naturalnym odcieniu.

Nagi wygląd

Przeciwieństwem poprzedniego makijażu jest nude look, który można osiągnąć stosując bardzo lekki makijaż lub krem BB, który jedynie ujednolica koloryt skóry. Naturalnie dostosuj swoje brwi. (Jeśli możesz sobie na to pozwolić, możesz po prostu naprawić to przezroczystym żelem do brwi.) Rozświetl swoje policzki naturalnie wyglądającym (ale soczystym) różem i rozświetlaczem. Udekoruj górne powieki cienką czarną lub brązową płynną wyściółką i nałóż odpowiednią ilość tuszu do rzęs. Jeśli używasz szminki, wybierz bardziej naturalne odcienie.

Rozjaśniony wygląd

Bardzo popularny jest również rozjaśniony wygląd. Stwórz naturalnie wyglądającą bazę do twarzy, którą rozjaśnisz większą ilością rozświetlacza. Następnie możesz nałożyć na oczy żelowy rozświetlacz lub mieniący się cień do powiek z odrobiną wazeliny. Daje to efekt „wilgotnego rozjaśnienia”, który można zobaczyć w magazynach o modzie. Na koniec nie zapomnij o tuszu do rzęs. (Jeśli chodzi o błyszczyk, zostawimy tobie tobie, ale możesz się nim za bardzo błyszczeć, więc prawdopodobnie pominiemy to.)

Odważne usta

Do makijażu ślubnego nude lub klasycznego (z płynną konturówką) idealnie sprawdzą się czerwone lub inne wyraziste usta, które pokryjesz długotrwałą pomadką w płynie. Jeśli nie wiesz jaki odcień wybrać, zainspiruj się kolorem bukietu ślubnego. (Piękne będą czerwone, łososiowe, różowe, fuksja i bordo.)

Jaki makijaż nosiłaś w dniu ślubu?

Źródła informacji

https://www.brides.com/wedding-makeup-ideas-real-brides-4797560 – 60 wskazówek dotyczących makijażu ślubnego (angielski)

Dodaj komentarz