Niebezpieczne trendy: To zniszczy Twój wypielęgnowany wygląd!

Dzisiejszym światem rządzą sieci społecznościowe. Jeśli stworzysz wystarczająco interesujących treści, istnieje szansa, że z czasem zbudujesz silną bazę obserwujących, którzy zrobią wszystko, co im powiesz. Problem w tym, że z powodu takich przedsiębiorców powstają trendy, które są nieodpowiednie lub wręcz niebezpieczne. Dlatego przyjrzymy się, na co należy uważać podczas surfowania w Internecie.

Zaletą dzisiejszych czasów jest niewątpliwie to, że gwiazdą może zostać praktycznie każdy. Nie musisz więc czekać, aż agent z agencji modelek przypadkowo podejdzie do Ciebie na ulicy, ani na jakiś inny rodzaj odkrycia Twojej wyjątkowości. Problem jednak idzie w parze z tym, że rady mogą do nas dotrzeć od osób, które nie są ekspertami w swojej dziedzinie. W pogoni za sensacją dzieli się zabiegiem kosmetycznym lub pielęgnacyjnym, który ma być korzystny, ale w końcu może naprawdę zaszkodzić.

Dlatego przyjrzymy się przeglądowi najgorszych rzeczy, które można znaleźć w Internecie, i których zdecydowanie nie należy brać za przykład.

Kosmetyki dla majsterkowiczów

Zdecydowanie fajnie, jeśli możesz zrobić własne sole do kąpieli lub prostą maskę do twarzy DIY w domu. Pamiętaj jednak, aby nie angażować się w nic bardziej złożonego, wymagającego wysokiej jakości materiałów wejściowych, wiedzy fachowej i testów bezpieczeństwa. Zwykle mówimy o kremach domowej roboty i innych produktach kosmetycznych, które zawierają nieznane Tobie substancje. (Aby dać ci wyobrażenie, naturalne składniki nie trwają tak długo, więc mogą zacząć pleśnieć i jełczeć. Obchodzenie się z chemikaliami może powodować podrażnienia i inne poważne problemy.)

Agresywne peelingi

Niebezpieczne trendy

Niektóre kobiety nie chcą wydawać pieniędzy na kosmetyczkę, więc w jakiś podstępny sposób korzystają z profesjonalnych kosmetyków, które mogą im zaszkodzić w przypadku niewłaściwego obchodzenia się z nimi. Dotyczy to zwłaszcza silnych peelingów chemicznych, których popularność ostatnio eksplodowała. Ponieważ mogą wystąpić podrażnienia i oparzenia, zawsze wybieraj peeling do użytku domowego i usuwaj go natychmiast w przypadku dyskomfortu.

Domowe usuwanie piegów i znamion

To, czego zdecydowanie nie powinieneś robić, to samodzielne usuwanie piegów i znamion. Może się nie udać. Jeśli masz gdzieś pieprzyk, który Ci przeszkadza, udaj się do dermatologa, który go wytnie lub wypali laserem. W przypadku piegów nie nakładaj na siebie ostrego soku z cytryny ani NAWET wybielacza, ale używaj makijażu, nałóż krem z filtrem chroniącym przed słońcem lub sięgnij po specjalny krem, który wyrównuje koloryt skóry. Wszystko inne to naiwna gra o zdrowie.

Używanie dezodorantu zamiast podkładu

Może wydawać się, że to świetna oszczędność pieniędzy, ale w rzeczywistości jest głupia. Dezodorant należy do pach, gdzie może zmniejszyć pot i jego zapach. Ale z pewnością nie należy do wrażliwej skóry twarzy. Ale jeśli musisz tego spróbować, nie zdziw się, że możesz spodziewać się problemów z zatkanymi porami, trądzikiem i stanami zapalnymi.

Klej w czarne kropki

Inny sprytny pomysł mówi, że można usunąć zaskórniki za pomocą kleju. Oprócz wnikania kleju do oka (czego naprawdę nie chcesz), może podrażniać skórę.

Krem na hemoroidy na opuchnięte oczy

Jeśli od dłuższego czasu cierpisz na cienie i obrzęki, to zrozumiałe, że będziesz chciał się ich pozbyć. Jednak zdecydowanie nie należy próbować nakładać kremu na hemoroidy pod oczy. Przynajmniej dlatego, że skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa i nie można jej tak po prostu dostać. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie nałożenie na oczy dwóch plasterków schłodzonego ogórka.

Domowe wybielanie skóry

Było to już omówione w jednym z poprzednich punktów, ale jest to takie zło, że musimy o tym wspomnieć w osobnym akapicie. NIGDY, a my NAPRAWDĘ mamy na myśli NIGDY, wybielaj skórę. Zwłaszcza jeśli zamierzasz sięgnąć po chemię przemysłową. To hazard zarówno z twoim pięknem, jak i twoim zdrowiem. Więc lepiej chroń się przed słońcem. (Spróbuj też zaakceptować fakt, że masz odcień skóry, którego nie można rozjaśnić. Może nie pasuje do obecnych trendów, ale nie sprawia, że kolor Twojej skóry jest mniej piękny.)

Czy kiedykolwiek wpadłeś w niebezpieczny trend? Jeśli tak, jak poszło?

Źródła informacji

https://www.thehealthy.com/beauty/dangerous-beauty-trends/ – Niebezpieczne trendy w urodzie (angielski)

https://www.insider.com/skin-care-trends-dermatologists-hate-2018-12 – Czego nie robić w pielęgnacji skóry z punktu widzenia ekspertów (angielski)

 

Dodaj komentarz