Nie wiesz, jak zrobić domową maskę do włosów? Wypróbuj te 5 wskazówek!

Twoje włosy nie są w najlepszej formie? W takim przypadku rozumiemy, że patrzysz na swoje odbicie w lustrze z lekkim niedowierzaniem i frustracją. A co jeśli powiemy Ci, że naturalna maska do włosów, którą możesz przygotować z rzeczy ukrytych w spiżarni, może pomóc?

Najskuteczniejsza maska do włosów nie musi być droga. Ważne, aby zawierał odpowiednie składniki, które pozytywnie wpływają na wygląd włosów. Ale nawet badając domowe przepisy, musisz krytycznie ocenić ich znaczenie. Na przykład maska żelatynowa do włosów nie jest tak skuteczna, jak domowa maska do włosów kręconych zrobiona z odpowiedniego rodzaju olejku pielęgnacyjnego.

Generalnie zaleca się również utrzymanie regularności aplikacji. Najlepiej, aby włosy miały maskę przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu. (Zakładając, że twoje włosy są w naprawdę złym stanie.)

Poniżej przyjrzymy się, czego możesz spróbować.

żółtka włosów

domowa maska do włosów

Interesujące jest to, że pierwsze doniesienia o aplikacji żółtek jaj na włosy pochodzą z XI wieku. wiek. Chociaż od tego czasu trochę się posunęliśmy, oznacza to, że ludzie nadal bardzo wierzą w ich efekty. Zwłaszcza tych, które mają suche i zniszczone włosy, które potrzebują naprawdę wysokiej jakości odżywienia.

Jak to zrobić: Wymieszaj 2-3 całe jajka z 2-3 kroplami soku z cytryny. Następnie ubijaj, aż uzyskasz spienioną konsystencję. Następnie wetrzyj jajko we włosy rękoma i pozostaw na 20 minut. Na koniec spłucz włosy zimną lub letnią wodą, co zmniejsza ryzyko koagulacji jaja we włosach. Na koniec umyj włosy jak zwykle.

Kawowa maska do włosów

Kawowa maska do włosów

Kawa krąży w skórze głowy, co sprzyja lepszemu dostępowi włosów do składników odżywczych (a tym samym lepszemu wzrostowi). Kawa może również poprawić połysk włosów.

Jak to zrobić: Wymieszaj jedną łyżkę mielonej kawy z jedną łyżką miodu i jedną łyżką oliwy z oliwek. Wymieszaj wszystkie składniki i pozostaw na włosach na co najmniej 30 minut. Na koniec spłucz włosy i dokładnie je umyj.

Musztardowa maska do włosów

Musztardowa maska do włosów stosowana jest głównie w krajach egzotycznych. Na przykład w Indiach. (A jak na pewno wiesz, Hinduski mają przepięknie gęste i długie włosy, więc pewnie będzie coś w tej masce.)

Jak to zrobić: Wymieszaj 1 łyżkę oleju z nasion gorczycy z 2 łyżkami czystego żelu Aloe Vera. Nałóż tę miksturę na skórę głowy i delikatnie wmasuj palcami. Po około 30 minutach zmyj maskę szamponem.

Maska do włosów z olejkiem kokosowym

Olej kokosowy jest obecnie bardzo łatwo dostępny, co pozwala na wykorzystanie go (oprócz gotowania) również w celach kosmetycznych. Maska do włosów z olejkiem kokosowym jest idealna do włosów suchych i zniszczonych, ponieważ olej kokosowy dobrze zatrzymuje wilgoć.

Jak to zrobić: Rozpuść 2 łyżki oleju kokosowego. Następnie lekko zwilż włosy sprayem i nałóż na włosy ciepły (nie gorący) olejek. Idealny na długości i najbardziej suche miejsca. Zakryj włosy czepkiem i odczekaj 1-2 godziny. Na koniec umyj włosy jak zwykle.

Miodowa maska do włosów

Miodowa maska do włosów

Miód zawiera przeciwutleniacze, minerały i inne substancje odżywiające organizm. Z tego powodu możesz nakładać go również na włosy, które przyjmą dokładnie to, czego potrzebują.

Jak to zrobić: Wymieszaj ½ szklanki miodu i ¼ szklanki oliwy z oliwek. Podgrzej tę mieszaninę krótko w kuchence mikrofalowej. (20 sekund powinno wystarczyć) Następnie zamieszaj maskę i poczekaj, aż ostygnie. Nałóż go na włosy i pozostaw na 30 minut. Na koniec nie zapomnij umyć włosów.

Jaka jest twoja ulubiona domowa maska do włosów?

Źródła informacji

https://www.medicalnewstoday.com/articles/321971 – Żółtka do włosów

https://www.bebeautiful.in/all-things-hair/everyday/kawowe-maski-do-zdrowych-wlosow – Kawowa maska do wlosow (angielski)

https://www.india.com/lifestyle/homemade-musztardowy-olej-maski-do-wlosow-4-diy-opakowania-do-odzywienia-wlosow-i-skalp-2458453/ – Musztardowa maska do wlosów ( Polski )

https://www.healthline.com/health/coconut-oil-hair-mask – Maska do włosów z oleju kokosowego (angielski)

https://www.healthline.com/health/honey-hair-mask – Miodowa maska do włosów (angielski)

Dodaj komentarz