Regulacja brwi: Jakie są metody i czego do nich potrzebujesz?

Odpowiedni kształt brwi potrafi odpowiednio oprawić twarz i nadać jej niepowtarzalny charakter. Jednak nie wszystkie kobiety mają to szczęście, że są optymalnie wyprofilowane i grube. Dlatego istnieje wiele metod pielęgnacji brwi w domu lub w salonie. W naszym dzisiejszym artykule powiemy Ci, czego możesz spróbować.

Brwi są powodem niskiej samooceny wielu kobiet. Podobnie jak włosy i paznokcie, może słabo rosnąć, może być mało wyrazisty, a jego dostosowanie może zająć dużo czasu. Zrozumiałe jest zatem, że istnieją różne sztuczki, które pomogą sobie w uzyskaniu idealnych brwi. Chociaż niektóre z tych metod można wykonać w domu (ale często trzeba je powtarzać codziennie), są też takie, które są wykonywane w wyspecjalizowanych salonach. Jeśli są dobrze wykonane, posłużą Ci przez długi czas. Z drugiej strony są droższe w zakupie.

Jeśli ty też zastanawiasz się nad podkreśleniem i wymodelowaniem brwi, poniżej przedstawimy wszystkie opcje, które mogą być dla ciebie brane pod uwagę.

Laminowanie brwi

Laminowanie brwi to technika wykonywana zwykle w wyspecjalizowanych salonach. Czas trwania zabiegu trwa zwykle około 45 minut. Oprócz laminowania brwi są również farbowane, więc do domu powinnaś iść z najlepszą wersją swoich naturalnych brwi. Należy jednak pamiętać, że laminowanie nie jest trwałe, efekt utrzymuje się zwykle tylko 3-4 tygodnie. Jeśli jednak twoim największym wrogiem jest codzienna pielęgnacja brwi i nie przeszkadza ci comiesięczne chodzenie na laminację, to może być dla ciebie dobry wybór.

Lifting rzęs

Czasami to, jak długie i zadbane są twoje rzęsy, również odgrywa rolę w ogólnym wrażeniu twoich brwi. Jeśli potrzebujesz zmniejszyć odstęp między brwiami a rzęsami i jesteś zadowolona z kształtu, gęstości i koloru brwi, możesz spróbować liftingu rzęs, podczas którego są one wydłużane i podkręcane. Nadmiar przestrzeni między okiem a brwiami powinien być zatem optymalnie zmniejszony. Ponownie osiągniesz najlepszy efekt w specjalistycznym salonie.

Microblading

Microblading należy do innych nowoczesnych metod salonowej pielęgnacji brwi. W porównaniu do laminowania, microblading trwa nieco dłużej, spodziewaj się, że zajmie to od 1,5 do 2 godzin. Ważne jest również zastosowanie środka znieczulającego i wstępne narysowanie prawidłowego kształtu brwi. Następnie pojedyncze włosy są rysowane cienkim ostrzem z pigmentem. Efekt tego zabiegu może utrzymywać się nawet do dwóch lat, jest więc znacznie trwalszy.

Domowe farbowanie brwi

Jeśli nie chcesz wydawać mnóstwa pieniędzy na profesjonalną regulację brwi w salonie, masz już zrobione brwi, ale jednocześnie chcesz czegoś trwalszego, możesz spróbować pofarbować brwi w domu. Chyba najważniejszy jest odpowiedni dobór koloru brwi, ponieważ nie wszystkie kobiety mogą sięgnąć po czerń lub odważny brąz.

Na koniec miej też pod ręką odpowiedni pędzel do aplikacji, którym dokładniej podkreślisz brwi. (W przeciwnym razie po farbowaniu będziesz wyglądać jak niedźwiedź.) Przed przystąpieniem do koloryzacji brwi nie zapomnij o konieczności usunięcia makijażu i usunięcia wszelkich zanieczyszczeń. Zwykły czas działania kolorów na brwiach wynosi 5-10 minut. Po udanym wybarwieniu efekt utrzymuje się nawet do 8 tygodni.

Renderowanie brwi

Jeśli nie przeszkadza Ci codzienna pielęgnacja i wykańczanie brwi (np. ze względu na niższą cenę i pewniejszy efekt) możesz skorzystać z cieni do powiek w odpowiednim odcieniu, specjalnych zestawów do brwi do brwi, kolorowych żeli do brwi, żelowe kolory do brwi i wiele innych trików na ich wykończenie. (Ołówki i długopisy do brwi są również bardzo popularne.)

Najlepiej użyj kilku podobnych odcieni, ponieważ wtedy brwi będą wyglądały na nieco bardziej plastyczne. Dodatkowo kolorowe żele do brwi mogą również utrwalić brwi, tak aby nie przesuwały się w ciągu dnia tam, gdzie nie powinny.

Ale jest całkiem możliwe, że będziesz musiał poświęcić trochę czasu na doskonalenie techniki, zanim nauczysz się, jak prawidłowo kształtować i malować brwi.

Mydła i żele do brwi

Jeśli należysz do tych szczęśliwców, którzy nie muszą martwić się o kolor i gęstość swoich brwi, a jednocześnie chcą, aby ich brwi miały lepszy kształt, trend nakazujący nakładanie na brwi specjalnego mydła trzymanie ich w pozycji pionowej będzie dla nich odpowiednie.

Jeśli to tylko podstawowy zabieg, który nie wymaga ekstrawagancji, wystarczy zwykły przezroczysty żel do brwi, który można znaleźć za kilka koron w praktycznie każdej drogerii.

Jak pielęgnujesz brwi? Ewentualnie, którą z tych technik wolisz?

 

Dodaj komentarz