Zmarszczki: jak je postarzyć? Wypróbuj te 7 babcinych wskazówek!

Gładka skóra to jeden z symboli młodości. Nic więc dziwnego, że zmarszczki na czole, pod oczami, wokół oczu i w innych miejscach nie są zbyt popularne. Ponieważ mogą dodać lat do twojego życia i spowodować niską samoocenę, przyjrzyjmy się kilku wskazówkom, które mogą pomóc.

Posiadanie zmarszczek pod oczami w młodości nie jest zbyt pożądane. Z drugiej strony są ludzie, którzy ich lubią, ponieważ wnioskują (całkiem zgodnie z prawdą), że często się uśmiechasz i masz na myśli to. Z drugiej strony kult młodości jest nieubłagany, więc zrozumiałe jest, że niekoniecznie sprawiają, że czujesz się dwa razy lepiej.

Chociaż na rynku dostępnych jest wiele inwazyjnych zabiegów upiększających, zazwyczaj zaleca się, aby poczekać do późnej starości. Póki możesz, wypróbuj naturalne rozwiązanie na zmarszczki, które działa na nie głównie powierzchownie i które w pewnych warunkach może im wystarczyć.

Jak usunąć zmarszczki lub widocznie je zminimalizować?

Plaster zmarszczek

Płatki najczęściej stosuje się pod oczy jako maskę. Mogą być nasycone kolagenem lub inną substancją aktywną, która może nawilżać i łagodzić wrażliwe i delikatne okolice oczu. Te plastry można znaleźć za kilka koron w aptece lub lepszym sklepie kosmetycznym. W wielu przypadkach będą cię kosztować kilka koron. Ponieważ ich działanie nie jest trwałe, będziesz musiał ich używać kilka razy w miesiącu.

Krem przeciwzmarszczkowy

Krem (nie tylko) na zmarszczki powinien być stałym elementem Twojej pielęgnacji. Najlepiej nakładać krem rano i wieczorem na idealnie oczyszczoną skórę. Koenzym Q10, elastyna, kwas hialuronowy, witamina C i wiele innych mogą mieć dobry wpływ na zmarszczki.

Technicznie rzecz biorąc, zwykłe nawilżenie skóry jakimkolwiek innym kremem odżywczym często wystarcza na zmarszczki. Ale regularność jest ważna. Bez tego nie można oczekiwać dobrych wyników.

Nawilżenie wewnętrzne

Być może nigdy tego nie zauważyłeś, ale to, jak będzie wyglądać Twoja skóra, zależy w dużej mierze od tego, jak uczciwy jest Twój codzienny reżim picia. Jeśli pozwalasz sobie na alkohol, kawę i słodkie napoje gazowane, zmarszczki mogą być bardziej widoczne. Z drugiej strony, jeśli będziesz pić wystarczającą ilość czystej wody i wysokiej jakości herbat, skóra będzie gładka, pozbawiona blasku, a zmarszczki nieco mniej widoczne.

Uważaj na słońce

Nawet jeśli nie zauważasz tego z dnia na dzień, z biegiem lat zaczyna to naprawdę dobrze wyglądać. Co? Cóż, brak kremu z czynnikiem ochronnym. Wiele kobiet nie chce się do tego przyznać, ale promieniowanie UV ma negatywny wpływ na skórę i jej kondycję. Może się to objawiać np. tym, że będzie bardziej podatna na powstawanie głębszych zmarszczek. Z tego powodu codziennie stosuj krem z filtrem SPF 30+. (Nawet jeśli jest pochmurno lub zimno, ponieważ promienie UV przenikają przez skórę nawet przez chmury.) Nie od razu zauważysz różnicę, ale na późniejszych etapach życia będziesz wyraźnie młodszy.

Wyrazy twarzy

O czym będziemy rozmawiać? Nasza mimika ma ogromny wpływ na powstawanie zmarszczek. Z tego powodu staraj się świadomie wpływać na uniesienie brwi, zmrużenie oczu i inne żywe wyrażanie emocji, które po pewnym czasie mogą widocznie zmarszczyć twoją twarz. Tak, to trudne, ale jeśli złamiesz niektóre ze swoich złych nawyków, wszystko będzie dobrze.

Maski i serum

Chociaż oczyszczanie i stosowanie odżywczych olejków i kremów jest ważne, nie należy pomijać innych kroków pielęgnacyjnych , które pozwolą utrzymać ją w zadowalającym stanie na dłużej.

Przede wszystkim sięgnij po wysokiej jakości serum, które można nakładać na skórę rano i wieczorem. Serum ma zwykle bardziej skoncentrowany skład, dzięki czemu zapewni bardziej ukierunkowany efekt. Mniej więcej raz w tygodniu warto też nałożyć pielęgnującą maseczkę na twarz, która dostarczy skórze dodatkowej porcji składników odżywczych.

Strzeż się występków

Wreszcie, co nie mniej ważne, skorzystasz na skupieniu się na swoich wadach. Powstawaniu zmarszczek wyraźnie sprzyja palenie. Długotrwałe picie alkoholu, a nawet zażywanie narkotyków nie przyniesie ci nic dobrego.

Z tego powodu radzimy konsekwentnie prowadzić zdrowy tryb życia, który powinien obejmować również odpowiednio długi sen.

W jaki sposób walczysz z przedwczesnymi zmarszczkami?

Źródła informacji

https://www.healthline.com/health/home-remedies-for-wrinkles – Domowe sposoby na zmarszczki (angielski)

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/how-to-get-rid-of-wrinkles – Wskazówki, jak pozbyć się zmarszczek (angielski)

Dodaj komentarz