Domowy balsam do ciała: Zrób to w 5 krokach

Skóra bardzo cierpi w miesiącach zimowych, ponieważ oprócz gorącego i suchego klimatu w zamkniętych pomieszczeniach zmaga się również z potem i gorącą wodą w kąpieli. Ponieważ może powodować dyskomfort i swędzenie, domowa pielęgnacja ciała powinna obejmować regularne stosowanie balsamu do ciała. Myślisz o zrobieniu jednego? W takim razie wypróbuj ten prosty przepis.

Pielęgnacja ciała jest tak samo ważna jak pielęgnacja skóry Twoja twarz. Sucha skóra może powodować łuszczenie się i suche plamy, które mogą powodować strach przed noszeniem ładnych ubrań, w tym tych, które zakładasz na imprezy świąteczne i sylwestrowe.

Ponadto wiele kobiet jest z natury przedsiębiorczych, więc możesz spróbować samodzielnie zrobić naturalny balsam do ciała w domu. Nie mówimy, że musisz używać drogiego olej z opuncji figowej, którego mała butelka kosztuje setki koron. Jest to dużo tańsza opcja olej migdałowy , oliwa z oliwek, olej kokosowy i wiele innych.

Jakie jest zastosowanie balsamu do ciała? A jak to łatwo zrobić?

Dlaczego warto stosować balsam do ciała?

Wszystkie kobiety powinny nauczyć się stosowania balsamu do ciała, ponieważ oprócz twarzy wzmożonej pielęgnacji wymaga również skóra całego ciała. Oprócz obolałości i swędzenia w zimie, mogą pojawić się na niej suche plamy. Wreszcie, skóra potrzebuje nawilżenia, aby zapobiec powstawaniu pierwszych zmarszczek (np. na szyi i dekolcie), a także wystarczającego nawilżenia, aby zapobiec powstawaniu rozstępów. (Nie muszą powstawać tylko w czasie ciąży, ale także wtedy, gdy przybieramy na wadze i chudniemy.)

Dlatego regularne stosowanie balsamu do ciała leży w naszym najlepszym interesie. Ale zapomnij o tych, które mogą zaoferować ci tylko ciekawy zapach. Zamiast tego wybierz formułę, która zapewni Twojej skórze wszystko, czego potrzebuje do prawidłowego rozwoju.

Przepis na domowy balsam do ciała

Zanim nawet przystąpisz do robienia własnego domowego balsamu do ciała, prawdopodobnie będziesz musiał przejść do trybu online i zamówić kilka rzeczy. Oprócz olejków może to być również np. pojemnik, w którym przechowasz balsam do ciała i tym podobne. Najlepiej będzie, jeśli wszystkie potrzebne rzeczy do produkcji domowych kosmetyków kupisz w sklepach.

Musimy też ostrzec, że nawet jeśli myślisz o sprzedaży domowych balsamów do ciała, lepiej o tym zapomnij, bo ze względów bezpieczeństwa musiałbyś założyć firmę i zapłacić za certyfikaty bezpieczeństwa w wyznaczonym laboratorium dla każdego rodzaju produktu kosmetycznego . (W przeciwnym razie nie możesz sprzedawać takich kosmetyków.)

Do przygotowania balsamu do ciała w domu potrzebujesz: ½ szklanki olejku migdałowego, ¼ szklanki oleju kokosowego, ¼ szklanki wosku pszczelego, 1 łyżeczka witaminy E, 2 łyżki masła shea, ulubiony olejek eteryczny

Wymieszaj razem olej migdałowy, wosk, olej kokosowy i masło shea, najlepiej w kąpieli wodnej. Ciągle mieszaj i poczekaj, aż ta mieszanina naprawdę dobrze się rozpuści. Następnie dodaj do bazy witaminę E, która służy jako naturalny konserwant. W tym momencie możesz również dodać swój ulubiony olejek eteryczny. Następnie przelej mleko do zamykanego pojemnika (nie polecamy pojemnika z pompką, ponieważ ciężko będzie wydobyć z niego ten preparat). Spożyć w ciągu 6 miesięcy.

Próbowałyście zrobić domowy balsam do ciała? Jeśli tak, jak poszło?

Źródła informacji

https://wellnessmama.com/beauty/homemade-lotion-recipe/ – Przepis na domowy balsam do ciała (angielski)

Dodaj komentarz