Jak wybielić zęby w domu? Wypróbuj te 5 skutecznych wskazówek!

Któż z nas nie chciałby mieć pięknego białego uśmiechu, z którego szczyci się wiele celebrytów? Problem w tym, że idealnie białe zęby wymagają dużo pracy i często niemałych pieniędzy. Nic więc dziwnego, że niektóre kobiety uciekają się do domowego wybielania zębów. Ale czy to bezpieczne? A jeśli tak, to jak to zrobić dobrze?

Wygląd naszych zębów to nie tylko kwestia naszej pielęgnacji. Niestety na wygląd naszych zębów ma również wpływ genetyka . Może to prowadzić do zębów z luką, szybko psujących się zębów, a nawet do żółtawego odcienia zębów.

Jednak z magazynów, ekranów telewizyjnych i portali społecznościowych jesteśmy nieustannie bombardowani jedną perfekcją za drugą. Któż zatem nie uległby presji, która dyktuje, że najlepszy uśmiech to tylko idealnie biały?

To może nie mieć większego znaczenia. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i mamy swoje marzenia. Problem polega na tym, że wielu z nas jest w stanie robić rzeczy dla (rzekomego) piękna, które nie są zdrowe, a często nawet stanowią zagrożenie dla zdrowia. To samo dotyczy nieprofesjonalnego i zbyt uporczywego wybielania zębów.

Czy wybielanie zębów w domu ma więc znaczenie? A jeśli tak, to jak prawidłowo i bezpiecznie wybielić zęby w domu?

Jak wybielić zęby w domu

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Jeśli zdecydujesz się na wybielanie zębów i chcesz to zrobić całkowicie bezpiecznie, jedynym sposobem, aby to osiągnąć (jednocześnie skutecznie) jest wizyta u dentysty . Ale spodziewaj się, że będziesz musiał coś zapłacić za tę procedurę. Czego nie każdy chce.

Oczywiście istnieją inne sposoby wybielania zębów. Jednak wybielanie zębów w domu może nie być bezpieczne w zależności od wybranej metody . (Na przykład wybielanie zębów nadtlenkiem w domu można bezpiecznie wykonać tylko wtedy, gdy wybierzesz naprawdę słaby nadtlenek, który nakładasz przez kilka dni. Z drugiej strony, zbyt silny nadtlenek może całkowicie zniszczyć szkliwo.)

To, czy wybielanie zębów będzie skuteczne, wpływa również na to, czy:

  • dobrałeś właściwą metodę (w stosunku do przyczyny przebarwienia zęba)
  • Jesteś młody czy stary
  • Czy masz historię zabiegów stomatologicznych (korony itp.)

Wybielanie zębów jest również związane z tym, czy masz wrażliwe szkliwo lub wrażliwe dziąsła . W takim przypadku wybielanie zębów może nie być dla Ciebie zalecane.

Wybielanie zębów w domu

Walcowanie olejem

Ta metoda najczęściej wiąże się z detoksykacją organizmu. W rzeczywistości może również skutkować czystszymi i jaśniejszymi zębami.

To jest proste. Wlej do ust 1 łyżkę oleju kokosowego i rozwałkuj z jednej strony na drugą. (Po pewnym czasie robi się naprawdę obrzydliwy, więc uważaj.) Rób to przez 15-20 minut, a następnie wylej olej do zlewu. Ponieważ olej kokosowy nie uszkadza szkliwa, można codziennie płukać nim usta.

Czyszczenie sodą oczyszczoną

Soda oczyszczona jest czasami dodawana do niektórych past do zębów, aby uzyskać większą pianę. Następnie wymieszaj 1 łyżeczkę sody oczyszczonej i 2 łyżeczki wody. Następnie umyj zęby tą pastą. Aby ta procedura była skuteczna, wskazane jest powtarzanie jej kilka razy w tygodniu.

Wybielanie zębów

Nadtlenek

Wybielanie zębów w domu nadtlenkiem jest bardzo trudne. Biorąc to pod uwagę, znacznie bezpieczniej jest wybrać słaby 1% nadtlenek niż silny. Choć oznacza to, że będziesz musiał wybielać zęby jeszcze trochę, będziesz mieć pewność, że będzie to dla Ciebie bezpieczne.

Najlepiej wypłukać usta wodą utlenioną przed myciem zębów. Nadtlenek powinien wynosić 1,5-3%. Nadtlenek należy zawsze mieszać z równą ilością wody. Jeśli zbyt często użyjesz nadtlenku (nawet z sodą oczyszczoną), zniszczysz szkliwo zębów.

Owoce i warzywa

Może to zabrzmieć dziwnie, ale owoce i warzywa mogą mieć również pozytywny wpływ na biel zębów. Na przykład truskawki z ananasem mają pozytywne działanie.

Przedawnienie szkód

Ostatnia wskazówka to ograniczenie obrażeń. Jeśli w przyszłości nie chcesz mieć do czynienia z brązowymi, żółtymi lub innymi przebarwionymi zębami, ogranicz spożycie herbaty, kawy i czerwonego wina. Ogranicz także spożycie cukru i miej wystarczającą ilość wapnia w swojej diecie.

Źródła informacji

https://www.healthline.com/health/is-teeth-whitening-safe – Czy wybielanie zębów jest bezpieczne w domu? (Język angielski)

https://www.healthline.com/nutrition/whiten-teeth-naturally – 6 wskazówek dotyczących wybielania zębów w domu (angielski)

Dodaj komentarz