6 cennych wskazówek, jak dbać o makijaż permanentny

Niektóre kobiety nie są zadowolone ze swojego naturalnego wyglądu. Niektóre z nich próbują poprawić swoją twarz kosmetykami, ale nawet to nie sprawia im radości w każdych okolicznościach. Jedną z dostępnych opcji jest makijaż permanentny, który wytatuuje makijaż bezpośrednio na skórze. Ale jak zadbać o twarz po wykonaniu makijażu permanentnego?

Częścią pielęgnacji zewnętrznej jest nie tylko podstawowa higiena , która usuwa tłuszcz z włosów i pozbywa się zbędnego owłosienia. Kobiety chcą być inne i chcą uwolnić swoją kreatywność. Z tego powodu wszyscy (przynajmniej czasami) nosimy makijaż.

Problem w tym, że niektóre kobiety nie są zadowolone ze swojego naturalnego wyglądu pomimo wszystkich istniejących gadżetów. W najgorszym przypadku zmagają się z poczuciem zagłady i rozpaczy, kiedy muszą zdjąć makijaż. (Może to być problematyczne w długoterminowych partnerstwach.) Jest więc zrozumiałe, że te kobiety decydują się na wykonanie makijażu permanentnego .

Jak odpowiednio o nią dbać, aby trwała jak najdłużej?

makijaż permanentny

Co to jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to specjalna technika, podczas której tatuuje się określone partie twarzy . Kolorowe pigmenty nakłada się na brwi, kontury ust, powieki i tym podobne.

Makijaż permanentny nie musi być kwestią czysto estetyczną. Jest powszechnie zamawiany przez osoby, które są (np.) po chemioterapii , która pozbawiła je brwi i innych włosów na ciele. Stosowanie w takim przypadku makijażu permanentnego może przyczynić się do podniesienia jakości życia.

Zalety i wady makijażu permanentnego

Trzeba przyznać, że wiele kobiet podchodzi do zamawiania makijażu permanentnego raczej bezkrytycznie. Patrzą na zdjęcia przed i po aplikacji i są od razu jasne. Nie, że chcemy odwieść cię od twojego zamiaru. Przyjrzyjmy się jednak wspólnie zaletom i wadom makijażu permanentnego.

Jego zaletą jest to, że:

 • Oszczędza czas
 • Jest trwały
 • Dobrze się trzyma (w porównaniu z kosmetykami, które łatwo się ścierają i rozmazują)
 • Jest wykonany na zamówienie!
 • Może zwiększyć Twoją pewność siebie

Wśród minusów znajdujemy natomiast:

 • Trwałość (paradoksalnie, po pewnym czasie może ci się nie spodobać)
 • Istnienie zagrożeń dla zdrowia podczas jego stosowania
 • Ból
 • Opłacalność
 • Zblakły
permanentny makijaż

Jak się nim opiekować?

Jeśli zdajesz sobie sprawę ze wszystkich wad makijażu permanentnego i nadal jesteś nim zainteresowany, podpowiemy Ci, jak zadbać o makijaż permanentny, aby trwał jak najdłużej.

Główne zasady obejmują dwa bardzo ważne punkty. Skóra z makijażem permanentnym powinna być zawsze idealnie oczyszczona i nawilżona . Przynajmniej dopóki wszystko nie zostanie wyleczone, musisz uważać, aby nie dostać infekcji w swoich ranach. (Na przykład z brudnych rąk dotykających twojej twarzy.)

Nie zaleca się również używania niezatwierdzonych produktów kosmetycznych podczas gojenia. (Która jest wymieniona dla Ciebie przez osobę, która wykonuje Twój makijaż permanentny.)

Zaleca się również:

 • Śpij na plecach przez co najmniej tydzień
 • Ogranicz prysznic i kąpiel (ze względu na wilgoć i parę)
 • Unikaj opalania i opalania

Pamiętaj też, że makijaż permanentny często trzeba nakładać kilka razy. Tylko wtedy możesz oczekiwać doskonałych rezultatów.

Jeśli chodzi o blaknięcie, to po zagojeniu skóry po aplikacji, odcień makijażu permanentnego zmieni się naturalnie. To normalne zjawisko, więc nie przejmuj się.

Próbowałeś kiedyś makijażu permanentnego, czy wolisz klasyczny makijaż dekoracyjny?

Źródła informacji

https://en.wikipedia.org/wiki/Permanent_makeup – Makijaż permanentny (angielski)

https://www.mydermahealth.com/permanent-makeup-pros-cons/ – Plusy i minusy makijażu permanentnego (angielski)

https://foreverflawlesswy.com/permanent-makeup-aftercare-instructions/ – Pielęgnacja makijażu permanentnego (Angielski)

Dodaj komentarz