Co powinieneś wiedzieć przed zrobieniem pierwszego tatuażu

Tatuaże wzbudzają pasje u wielu osób. Stosunkowo do niedawna był używany głównie do skazanych i innych elementów wywrotowych, przez co duża część społeczeństwa może reagować na osobę o wytatuowanej skórze z lekką nieufnością i pogardą. Jeśli to nie odstrasza Cię od zamiaru zdobienia skóry, poniżej podpowiemy Ci, co powinieneś wiedzieć przed pierwszą wizytą w salonie tatuażu.

Dla wielu osób tatuaż to rzecz trwała, więc dość często usłyszysz, że nie możesz zmienić zdania na ten temat i tego, co z nim zrobisz na starość, kiedy twoja skóra jest ściągnięta i pomarszczona.

Oczywiście, jeśli jesteś zdecydowany, że chcesz mieć coś na swojej skórze, takie komentarze nie mogą Cię zniechęcić. Z drugiej strony spróbuj podejść do tatuażu z tym, że musisz dokładnie przemyśleć jego miejsce i motyw, bo nie ma nic gorszego niż tatuaż, którego naprawdę będziesz żałować za kilka lat. (Typowe przypadki obejmują zrobienie tatuażu z imieniem swojej miłości, ponieważ możesz z nimi zerwać w dowolnym momencie.) Na koniec pamiętaj, że tatuaże są naprawdę drogie, więc opłaca się odłożyć kilka tysięcy koron.

pierwszego tatuażu

Co jeszcze warto rozważyć przed wizytą w studiu tatuażu?

Podstawowe parametry tatuażu

Przede wszystkim musisz wyjaśnić, jak dużą powierzchnię swojego ciała chcesz ozdobić. Z tym wiąże się również miejsce, w którym robisz tatuaż. Pamiętaj, że bardzo widoczny i duży tatuaż może znacząco wpłynąć na Twoje życie zawodowe. (Na przykład jest bardzo mało prawdopodobne, że zostaniesz zabrany do oddziału banku z dużym tatuażem. Ale jeśli pracujesz w barze, wykonujesz zawód artystyczny lub prowadzisz własną firmę, najprawdopodobniej nie będziesz miał nic przeciwko posiadaniu tatuaż.)

Zastanów się również, czy chcesz kolorowy tatuaż, czy tylko czarny. Na koniec spróbuj obliczyć, ile masz pieniędzy na tatuaż. (Jednocześnie lepiej dopłacić za pracę niezawodnego i wykwalifikowanego tatuatora.)

Popularne style tatuażu

Wielu artystów tatuażu może wykonać dla Ciebie niestandardowy projekt tatuażu. Mimo to warto wiedzieć, w jakim kierunku chcesz iść (przynajmniej w przybliżeniu).

Obecnie jest nowoczesny:

  • Tatuaże w stylu amerykańskim (róże, czaszki, serca, płomienie…)
  • Tradycyjny japoński tatuaż (tylko uważaj, jeśli pójdziesz do łaźni publicznej w Japonii, będziesz musiał pokryć tatuaż plastrem)
  • Realistyczne tatuaże (realistyczne portrety i obiekty, cieniowanie…)
  • Ilustracje tatuaży
  • Minimalistyczny i geometryczny tatuaż

Jak wybrać artystę tatuażu

Podobnie jak wybór wzoru, wiele zależy od wyboru tatuatora. Ponieważ jest ich niezliczona ilość, pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, to poprosić znajomych, aby polecili kogoś, z kogo byli zadowoleni. (Należy jednak wziąć pod uwagę, że bardzo wykwalifikowani tatuatorzy mogą w przewidywalnej przyszłości nie dysponować wolnymi miejscami pracy i nie boją się odpowiednio wycenić swojej pracy.)

Jeśli nie masz nikogo z dobrym kontaktem w Twojej okolicy, zorientuj się zgodnie z:

  • Licencja
  • Normy i nawyki higieniczne salonu
  • Dostępność konsultacji z tatuatorem
  • Długość praktyki
  • Portfele

Możesz również zapytać, czy tatuator używa rękawiczek bezlateksowych, zwłaszcza jeśli masz alergię na ten materiał. (I wiesz to.)

Po wybraniu studia pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zarezerwować konsultację. Po spotkaniu powiedz, jakie masz pomysły na tatuaż. Następnie należy uzgodnić wzór, który zostanie wytatuowany na Twojej skórze. Nie należy pić alkoholu przed tatuowaniem, należy też uważać na leki, które mogą wpływać na krzepliwość krwi.

W dniu tatuażu przyjdź trochę wcześniej i przygotuj kwotę do zapłaty. Następnie dokumenty powinny zostać uporządkowane, a tatuażysta powinien zabrać się do pracy. Po wykonaniu tatuażu tatuator zajmie się nim i powie Ci, jak dbać o swój tatuaż. Całkiem możliwe, że w przypadku bardziej wymagającego tatuażu będziesz musiał spotkać się jeszcze kilka razy, ale dotyczy to zwłaszcza dużych wzorów i ich cieniowania.

Masz jakieś tatuaże lub nie lubisz ozdabiać swojej skóry?

Źródła informacji

https://www.healthline.com/health/getting-a-tattoo-guide-what-to-expect – Wszystko o tatuażach (w języku angielskim)

https://www.insider.com/what-to-know-before-getting-first-tattoo-2017-12 – Co powinieneś wiedzieć przed zrobieniem pierwszego tatuażu (angielski)

Dodaj komentarz