Sny i ich interpretacja: Czy śniący naprawdę mogą pomóc ci zajrzeć w głąb twego umysłu?

Prawdopodobnie każdemu zdarzyło się w pewnym momencie ich życia, że mieli naprawdę dziwny sen, który wywarł na nich silne wrażenie nawet po przebudzeniu. Czasami zdarza się też, że mamy przeczucie, które później się spełnia. Dlatego wiele osób pyta, czy można jakoś zrozumieć sens snów i czy śniący może im w tym pomóc. Dlaczego śnimy? A co oznaczają nasze sny? Przyjrzymy się temu poniżej.

Mózg jest organem, który pracuje 24/7, niezależnie od dnia tygodnia, pory dnia i nocy, naszego nastroju czy wieku. Ponieważ wciąż niewiele o nim wiemy, ale wiemy z absolutną pewnością, że przetwarza ogromną ilość informacji w każdym momencie, zrozumiałe jest, że aktywnie staramy się zrozumieć, jak to działa.

Zwłaszcza jeśli chodzi o sny nocne, które po przebudzeniu mogą nam dawać przyjemne odczucia lub pozostawiać nas w strachu i niepokoju. Duży znak zapytania wisi również wtedy, gdy przesłanie ze snu odbija się w naszej fizycznej rzeczywistości.

Sny i ich interpretacja

Ale czy to nie przypadek? A czy jest jakiś sposób, aby naprawdę zrozumieć sny?

Czym jest sen?

Nazywamy sen jako iluzoryczne doświadczenie, które nasz mózg tworzy podczas snu. W trakcie śnienia mogą pojawić się nieprawdopodobne zdarzenia, możemy spotkać nieznane osoby (które mogą nie być jednocześnie ludźmi), możemy mieć w nich nadprzyrodzone zdolności (np. sny o lataniu) lub możemy mieć przeczucia. Ponieważ sen nie jest pod naszą osobistą kontrolą, może nas zaprowadzić praktycznie wszędzie w głąb naszej nieświadomości. Jeśli sen był niepokojący lub przerażający, mówimy o koszmarach i koszmarach nocnych.

Obecnie uważa się, że na treść snów może wpływać środowisko zewnętrzne i wewnętrzne osoby śpiącej, a mianowicie:

  • Temperatura zewnętrzna i wewnętrzna
  • Ból
  • Cykl menstruacyjny (dla kobiet)
  • Frustracja seksualna
  • Początkowa choroba
  • Zmęczenie
  • Dźwięk
  • Wspomnienia
  • Wyobrażenia
  • Doświadczenie

Itp.

Czy można interpretować sny?

Sny

W przeszłości ludzie wierzyli, że podczas snów ludzie komunikują się z bogiem. Próbowali również dowiedzieć się, czy za tym dziwnym stanem, w którym ciało zapada noc po nocy, może kryć się coś innego, na przykład zdolność przewidywania przyszłości i tym podobne.

W związku z tym rozpoznajemy symboliczną interpretację snów , gdy sen jest rozpatrywany jako całość. Jednocześnie jest to dyscyplina, która wierzy w obecność proroczych snów. Nie trzeba chyba dodawać, że w porównaniu z innymi metodami jest najmniej niezawodny. (Ale ulubiony.)

Ponadto istnieje kryptograficzna interpretacja snów , która dąży do bardziej sensownego zrozumienia snu. Głównym przewodnikiem są zwykle ważne przedmioty i wydarzenia, na których następnie używany jest kluczowy język, co ma na celu nieco lepsze wyjaśnienie snu. Aby interpretacja była jak najdokładniejsza, podczas pracy z tą metodą często stosuje się sen z interpretacjami symbolicznymi. Ponownie, nie jest to całkowicie niezawodna i naukowa metoda.

Z drugiej strony, wielkie uznanie zyskała analityczna interpretacja snów , która kojarzy się z osobą Zygmunta Freuda (kto by nie wiedział, urodził się w Příborze na Morawach, gdzie dziś znajduje się jego muzeum). Dlatego pewnie nikogo nie zdziwi, że to jedyna prawdziwie naukowa metoda czytania snów. Metoda analityczna działa na skojarzeniach, którym podlegają częściowe części snu. Dzięki temu powinno być łatwiej rozszyfrować, jaki wewnętrzny marsz pojawił się w snach nocnych. A potem mamy interpretację snów Hobsona , która twierdzi, że sny to tylko elektrochemiczne sygnały mózgowe, które nie mają żadnego znaczenia i nie są ważne, aby się nimi zająć.

Dlaczego trudno zapamiętać sny?

Niektórzy mówią, że nie mają żadnych snów lub że pamiętają je tylko od czasu do czasu. W rzeczywistości sny pamiętamy tylko wtedy, gdy się budzimy. Jeśli ich nie pamiętamy, oznacza to, że cały czas śniliśmy mocno spaliśmy.

Jedną z metod, które możesz wypróbować, jest powiedzenie sobie przed zaśnięciem, że chciałbyś pamiętać swoje sny nawet po przebudzeniu. Ponadto możesz zapomnieć o snach nawet krótko po przebudzeniu, dlatego zaleca się prowadzenie pamiętnika snów, który będziesz mieć gotowy gdzieś w bezpośrednim sąsiedztwie łóżka.

Czy kiedykolwiek miałeś marzenie, które się spełniło, czy w ogóle nie wierzysz w takie rzeczy?

Źródła informacji

https://www.healthline.com/health/why-do-we-dream – Dlaczego śnimy i rola koszmarów (angielski)

https://www.inverse.com/science/can-you-read-in-your-dreams – Czy naprawdę możemy czytać sny? (Język angielski)

Dodaj komentarz