Jak przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej? Możesz pomóc sobie także w naturalny sposób

Dodatkowe kilogramy u wielu z nas powodują zmarszczki. Oprócz tego, że uniemożliwiają nam noszenie ulubionych ubrań, mogą nawet powodować problemy zdrowotne. Jednak nawet po intensywnych ćwiczeniach i zmianie diety możemy nie zauważyć świetnych efektów. Dlatego przyjrzymy się kilku wskazówkom, w jaki sposób możesz promować szybsze spalanie tłuszczu.

Nawet jeśli społeczeństwo próbuje nas przekonać, że jest inaczej, na tkankę tłuszczową nie można patrzeć wyłącznie negatywnie. Na przykład dzięki niemu nasi przodkowie przetrwali okres, gdy nie mieli wystarczającej ilości pożywienia. (Tłuszcz służy jako magazyn energii .) Tłuszcz jest również aktywny hormonalnie (co jest szczególnie ważne dla kobiet), chroni nasze narządy wewnętrzne przed uszkodzeniami i jest ważny dla prawidłowej termoregulacji .

Z drugiej strony trzeba przyznać, że brak ruchu, problemy psychiczne powodujące emocjonalne objadanie się oraz nadmiar niezdrowej żywności prowadzą do szybkiego przyrostu masy ciała, którego niełatwo się pozbyć. Ale najbardziej niezawodnym sposobem na utratę tego nie jest strajk głodowy, ale zdrowa dieta i dużo ruchu.

Czy możesz poprzeć tych dwóch zabójców tłuszczu kilkoma wskazówkami dotyczącymi odchudzania? Przyjrzymy się temu poniżej.

Spalaczy tłuszczu

Jeśli chcesz, aby czas spędzony na ćwiczeniach był bardziej efektywny, możesz wypróbować spalacze tłuszczu, aby zwiększyć swoją wydajność. Poszukaj na przykład tych, które zawierają chitozan. Chitozan jest substancją pochodzenia naturalnego występującą w twardych zewnętrznych warstwach skorupiaków. Można go również uzyskać z niektórych grzybów. Ciekawostką jest to, że chitozan w żołądku zamienia się w żel. Dzięki temu powinien pogorszyć wchłanianie tłuszczu. Niektóre źródła podają również, że powinna pomóc obniżyć poziom cholesterolu. W połączeniu ze zdrowym trybem życia wspomaga odchudzanie.

Białka

Jeśli nie chcesz stracić aktywnej masy mięśniowej i nie chcesz być głodny, dobrą wskazówką dla Ciebie będzie jadłospis, który będzie stanowić znaczną część białka. Zwłaszcza te dobre. (Więc żadnego mięsa nasączonego tłuszczem.) Białka mogą regulować apetyt i wspomagać spalanie tłuszczu.

Spać

Być może nie chcesz w to uwierzyć, ale sposobem na szczuplejszą linię jest zdecydowanie regularny sen. Jeśli nie będziesz się wysypiać, nie będziesz mieć wystarczającej ilości energii do ćwiczeń. Ponadto organizm zrekompensuje brak energii, zmuszając Cię do spożywania niezdrowych i wysokokalorycznych potraw.

Woda

Wiele osób nigdy się nad tym nie zastanawiało, ale nadmiar kalorii można wypić. Wystarczy, że do kawy dodasz mleko pełne zamiast półtłustego, posłodzisz herbatę lub wypijesz ulubioną lemoniadę. Soki owocowe i soki również zawierają dużo kalorii, a na pewno także alkohol. Jeśli więc chcesz kontrolować spożycie kalorii, staraj się pić jak najwięcej czystej wody.

Kawa

Jeśli nie przesadzisz z piciem kawy (i nie dostosujesz jej do potrzeb), może to również pomóc w zgubieniu zbędnych kilogramów. Jak wiemy, do wielu spalaczy dodaje się kofeinę, która może nieznacznie przyspieszyć metabolizm.

Probiotyki

Stan mikroflory jelitowej może być również ściśle powiązany z utratą wagi. Jeśli nie jest w harmonii, może zwiększyć wchłanianie tłuszczu ze spożywanego pokarmu. Z tego powodu możesz spróbować bardziej regularnie spożywać kimchi, kiszoną kapustę, kefir, kombuchę i inne produkty i napoje probiotyczne.

Przerywany post

Niektórym osobom odpowiada również okresowy post, podczas którego powtarzają się okresy normalnego jedzenia i postu. (Zwykle jest to jeden dzień i drugi.) Niektórzy ludzie spożywają jedzenie tylko przez kilka godzin. (Dieta 16:8 itd.) Przy tej metodzie trzeba jednak zwracać uwagę na wielkość porcji jedzenia i ich kaloryczność.

Jak widać dobrym wyborem jest chitozan , który można połączyć z ćwiczeniami, zmianą nawyków żywieniowych i innymi wskazówkami sprzyjającymi spalaniu tkanki tłuszczowej.

Źródła informacji

https://www.harmoline.cz/spalovani-tuku/ – Szybkie spalanie tłuszczu (czeski)

https://www.healthline.com/nutrition/best-ways-to-burn-fat – 12 zrównoważonych sposobów spalania tłuszczu

https://www.verywellfit.com/body-into-fat-burning-machine-1231548 – Jak spalić więcej tłuszczu (angielski)

https://www.healthline.com/nutrition/chitosan-supplements — wszystko o chitozanie (w języku angielskim)

Dodaj komentarz